Schronisko znajduje się w odległości 3km od Obornik Śląskich, 25km od Wrocławia, na północno – zachodnim krańcu Wzgórz Trzebnickich zwanych „Kocimi Górami”.

Czynne cały rok, posiada I kategorię. Figuruje w informatorze Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych i Międzynarodowej Federacji Schronisk Młodzieżowych IYHF.

Noclegi – 50 miejsc noclegowych w pokojach 6-8 osobowych (łóżka piętrowe) oraz 1 pokój 2 osobowy
z łazienką o podwyższonym standardzie. Ponadto: kuchnia samoobsługowa, jadalnia, świetlica, biblioteczka krajoznawcza, bieżąca ciepła i zimna woda, sanitariaty.

Wyżywienie – śniadania i kolacje we własnym zakresie w dobrze wyposażonej kuchni samoobsługowej. Obiady w kilku barach, restauracjach w Obornikach Śl. z możliwością zamówienia i dostarczenia do schroniska.

Otoczenie – schronisko mieści się w samodzielnym budynku, położonym w odległości 200m od drogi Oborniki Śląskie – Prusice, na niewielkim wzniesieniu. Posesja częściowo zadrzewiona z miejscem na ognisko, boiskiem do siatkówki, terenem do gier i zabaw oraz możliwością parkowania samochodów i autokarów.
W pobliżu znajdują się wzniesienia nadające się do saneczkowania i zjazdów na nartach. Najwyższe wzniesienie w okolicy góra Gnieźniec 226mnpm jest bazą sportów lotniarskich (paralotnie).

Modernizacja Szkolneglogo ueo Schroniska Młodzieżowego  „Dworek” w Kuraszkowie, przy ul. Turystycznej 2
czytaj więcej

Komentarze są wyłączone.